Корисна інформація

Як доглядати за футболкою

Перед тим як розповісти вам як необхідно доглядати за футболкою, хочу розповісти історію про свою першу свідому футболку і власноруч виконану накатку. Було це ще в вульгарному сторіччя, а саме в середині вісімдесятих. Була у мене одна з небагатьох футболок природно вона була улюблена. Ця футболка була з незрозумілого складу, бавовна, шерсть можливо якісь, синтетичні матеріали, що навряд чи з огляду на рік подій, що відбуваються. У цій футболки було все ідеально, за винятком одного на футболці не було унікальної накатки. Жив я в промисловому місті, особливо красою він не відрізнявся, а тим більше район в якому я жив. Це був самий промисловий район промислового міста, на якому жили в основному співробітники металургійних підприємств і їх сім'ї. Як ви розумієте все було за стандартною радянською схемою, будинок, завод, зарплата на книжку, Першотравень, і все приблизно в однаковому одязі і всі інші атрибути радянського життя. З розваг дитяче містечко з гойдалками, тир, і морозиво. А у нас на районі ще похід в магазин Союздрук теж було захоплюючою подією в житті. В один з таких походів в Союздрук я побачив там, то, про що так довго мріяв, це була наклейка, на футболку яка перезнімати на футболку шляхом нагрівання від праски. Я побачив свою мрію, і відразу перейшов до її реалізації. Придбав наклейку, прибіг додому, включив праска і через 15 хвилин підготовчих робіт і робіт з нанесення накатки на футболку, моя улюблена футболка стала ще й унікальною, на ній красувався хокейний голкіпер. Це був успіх. Я сподівався, що ця футболка і ця накатка будуть мій гардероб прикрашати дуже довгий час. Але по закінченню невеликого часу, а саме кілька днів мені довелося пережити найбільше розчарування того періоду

     Настав час прання футболки, і я ні про що підозрюючи відправив її звичайним маршрутом на профілактичні заходи. І ось коли вона висохла я відчув шок, моя наклейка     потьмяніла, потріскалася і в принципі мала дуже непрезентабельний вигля. Що ж сталося? А сталося те, що й повинно було статися. Зараз ми детально розберемося що ж     сталося. Я не дотримувався не одного правила з описаних нижче.

 

Одне з головних правил, воно ж найпростіше правило: подивіться на ярлик в дев'яносто відсотках випадках на ярлику, який є на футболці є умовні позначення, які підкажуть вам як доглядати за конкретним виробом, якщо ви не розумієте, що ж вони позначаю вам допоможе «ОК» гугл або «Привіт Сірі »кому як зручно. Самі часто зустрічаються позначення ми розглянемо прямо зараз.                                                                                                                                                     

Наступний момент, зверніть увагу з якого матеріалу виготовлена ​​ваша футболка. На сьогоднішній день в світі існує величезна кількість тканин, ми не будемо заглиблюватися склад тканин і намагатися розкласти їх на молекули, а просто для себе визначимо категорії. Ми пропонуємо поділити на три умовні категорії - це футболки з натуральних тканин, футболки з синтетичних тканин і футболки зі змішаних тканин. Натуральні тканини тут все просто це футболки з бавовни, льону і т.д. сумішеві тканини - це бавовна з додаванням синтетичних волокон поліестер, спандекс і т.д., синтетичні вироби виготовлені зі ста відсотків синтетичних волокон або мікс синтетичних волокон. Склад футболки необхідно знати для того що б зрозуміти, як же все-таки стежити за футболкою. Натуральні тканини менш довговічні на відміну від синтетичних, вони з часом вицвітають, однак вони дуже приємні до тіла.

Тепер поговоримо про те яке буває нанесення на футболках. На сьогоднішній день в більшість компаній використовують наступне типи нанесень: пряма цифровий друк, друк сублімації, як правило така друк використовується на синтетичних тканинах, шелкотрафаретная друк, флекс-плівка.

Від типу нанесений буде заздрість як доглядати за футболкою. Самий невибагливий спосіб нанесення - це друк сублімації, даний тип друку не вицвітає НЕ облазить, і припинить свій життєвий цикл разом з футболкою. Єдиний нюанс полягає в тому, що дані тип нанесення використовується виключно на синтетичних тканинах, в натуральних і сумішевих швидше за все буде використаний інший вид нанесення. Пряма цифровий друк не схильна до витирання або розтріскування, проте з часом цей вид нанесення буде схильний до вицвітання і потемніння. Даний вид друку не боїться механічної прання, не високих температур праски, але це не означає що тканина особливо натуральна буде так само не вибаглива до різних маніпуляцій. Флекс-плівка, даний вид нанесення хороший яскравими фарбами, і з часом ця ситуація не зміниться, проте даний вид нанесення може з часом потріскатися або почати облазити тому мінімум механічних навантажень і мінімум температурних навантажень на даний вид друку. Шелкотрафаретная друк - в цьому випадку краще ручне прання або делікатний режим в пральній машині.

Прання  

Якщо у вас з'явилася необхідність випрати футболку, або футболку з накаткою краще використовувати не складні правила які описані нижче

По-перше, футболку перед початком прання краще вивернути навиворіт, футболку прати ручним пранням, якщо перете в пральній машині, то обов'язково на делікатному режимі, при температурі не більше 30 - 40 градусів, функцію віджиму краще взагалі відключити. При ручному пранні намагатися не терти по накатці, що не складати на навпіл в місці накатки, не викручувати до останньої краплі води, краще взагалі не викручувати. При розташуванні в місцях сушки краще футболку вішати, що не перегинаючи, вішати на всю довжину, також вивернула на виворіт, в місці де немає прямих сонячних променів.

Прасування 

Прасувати футболки не дуже складно, звичайно якщо можна обійтися без прасування, то краще обійтися, якщо все-таки ви вирішите гладити футболку, то запам'ятайте такі правила: футболку необхідно вивернути на виворіт на прасці необхідно виставити мінімальну температуру і злягла пройтися праскою по футболці один два рази не більше.

Підсумувавши все вищеперелічене короткі поради по догляду за футболкою

         Ручне прання або делікатний режим

              Віджимання, особливо на великих оборотах                                             

          Прати на виворіт

              Сушити в зігнутому вигляді

              Гладити при високих температурах.

Дотримуючись цих не хитра поради, ви істотно зможете продовжити життя своє футболці, виглядати завжди на висоті.